9.ULUSAL KİMYA ÖĞRENCİ KONGRESİ

27-29 MAYIS 2024/BURSA

Değerli Meslektaşlarımız,

9. Ulusal Kimya Öğrenci Kongresi (UKÖK2024), 27-29 Mayıs 2024 tarihlerinde Bursa Uludağ Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Kimya Bölümü ve Kimya Öğrenci Topluluğu (UKİT) tarafından Görükle Kampüsü’nde yer alan Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Bursa’da gerçekleştirilecek olan bu geleneksel kongreye sizleri davet etmekten büyük mutluluk ve gurur duymaktayız.
Ulusal Kimya Öğrenci Kongresi 2010 yılından beri farklı üniversitelerin ev sahipliğinde yapılan önemli ulusal kongrelerden biridir. Kongrenin ana hedefi Türkiye’deki Kimya bölümü öğrencilerini bilim çatısı altında bir araya getirerek sektör temsilcileri ve akademisyenlerle buluşturmaktır. Kongremize davet edilen uluslararası tanınırlığı olan değerli konuşmacıların özellikle öğrenciler, genç akademisyenler ve araştırmacılara önemli katkılar sağlaması beklenmektedir. Kongre kapsamında, üç gün boyunca kimya ile ilgili yapılan güncel çalışmalardan hazırlanan sözlü ve poster sunumlar gerçekleştirilecektir. Kongre sunum dili Türkçe ve İngilizcedir.
Kimya alanına gönül vermiş tüm kimya severleri bir araya getirmek amacıyla üç gün sürecek olan kongremizin yararlı ve başarılı olmasını diler, verdiğiniz destek için şimdiden teşekkür eder, Bursa’da görüşebilmek dileği ile saygılar sunarız.


Kongre Başkanları

 

Scroll to Top